O nás

Společnost ADAPTIA móda s.r.o. oficiálně vznikla v polovině roku 2011. Impulsem k tomu bylo zjištění, že jen na území České republiky žije více než 30 tisíc osob, které svůj život tráví na invalidním vozíku a přesto nemají možnost koupit si specifické oblečení, sezení přizpůsobené, jako je to běžné v zahraničí na západě. Běžné oblečení většinou neposkytuje při celodenním sezení na vozíku, oblékaní a toaletě dostatečný komfort, samostatnost a pohodlí. Založila jsem tedy společnost ADAPTIA móda s.r.o. a rozhodla jsem se vytvořit značku adaptivního oblečení ADAPTIA, která by tuto situaci v Česku napravila.

Proč název ADAPTIA? Slovo adaptivní je pro Vás možná nové, stejně jako bylo na počátku pro mě. V zahraničí se však spojení „adaptive clothes“ běžně používá pro oděvy přizpůsobené na míru specifickým potřebám tělesně či jinak postižených osob. Rozhodla jsme se převzít základ tohoto slova do názvu společnosti a tím vyjádřit podstatu toho, co ADAPTIA móda dělá.

Nejtěžším úkolem byl vývoj vlastního českého střihu kalhot, který se stal základem celé kolekce. V této fázi jsem požádala o spolupráci i Ligu vozíčkářů a členy sportovního basketbalového oddílu Hobit v Brně. Tak se v testovacím týmu objevil Jaroslav Náhlík z Paracentra Fenix – skvělý kluk, aktivní sportovec. Stal se z něho hlavní model a kritik vývoje. V pololetí se k nám přidal Petr Zikmund – ten řídil dočasně ze svého vozíku veškeré aktivity na prvním e-shopu a vše co se týkalo marketingu. Já jsem tu od začátku a ADAPTIA je jako moje dítě. Byla jsem u jejího zrodu a těším se na její pokroky a postupný růst. Hodně nám během prvních let pomohly děvčata z České asociace paraplegiků v Praze, kde jsme měli dočasně kolekci oblečení pro osobní prezentace a zkoušení. Nedostatek prostoru s rostoucí kolekcí náš však postupně donutil tuto službu zrušit. První profesionální fotky na tento e-shop s námi nafotil kamarád a výborný hokejista Jan Matoušek a nedávno přibyly nové fotky díky dalšímu ze skvělých lidí Zbyňkovi Sýkorovi. 

V roce 2021 se konečně podařilo splnit další sen a otevřít druhý e-shop pro polské zákazníky - www.adaptia.pl.

Co říct na závěr? Věřím, že adaptivní oblečení pro vozíčkáře se dá vyrábět a prodávat ve stejné kvalitě, při stejném nákupním pohodlí a v módní atraktivitě, jako každé jiné oblečení pro každou jinou cílovou skupinu – a o to svou činností ADAPIA móda s.r.o. usiluje. To je moje vize – ADAPTIA - móda, která sedí,  je dostupná, kvalitní, pohodlná a atraktivní.

Děkuji, že jste navštívili tyto stránky, a přeji Vám, abyste se v adaptia oblečení cítili dobře. 

Za ADAPTIA móda s.r.o. 

Martina Maraj
jednatelka společnosti

 claudia_kalhoty