O nás

Vítáme Vás v dobrodružství, kde móda nezná hranic, kde eleganci doplňuje přátelství a kde každý kousek oblečení bude vyprávět příběh.

Jsme společnost MOVIGO a s radostí jsme převzali od paní Martiny Maraj společnost Adaptia, která má za cíl vytvářet nejen krásné oblečení pro vozíčkáře, ale i vytvářet komunitu, kde každý má své místo.

Proč jsme vstoupili na tuto cestu? Protože věříme, že móda by neměla být jen povrchní, ale měla by vyprávět příběh, spojovat lidi a vytvářet prostor pro sebevyjádření, a to pro kohokoliv bez rozdílu. Naše společnost se nezaměřuje pouze na design oblečení, ale na vytváření komunity lidí se stejnými zájmy i při organizaci různých akcí, nebo tvorbě jiných produktů.

Snažíme se posunout hranice módy tím, že k nám přivádíme hlas těch, kteří skutečně oblečení nakupují a mají i konkrétní návrhy na zlepšení. Návrhy, které vyjadřují individualitu a odvahu každého z nás.

Jsme společnost, která věří, že rozmanitost je krásná a že společenství není jen o tom, kdo je uvnitř, ale o tom, jak se navzájem podporujeme a inspirujeme. Chceme vytvářet místo, kde se každý cítí přijatý, respektovaný a oceněný.

Připojte se k nám na naší cestě. Buďte součástí naší komunity.

S láskou a nadšením
Tým MOVIGO


Z historie

Společnost ADAPTIA móda s.r.o. oficiálně vznikla v polovině roku 2011. Impulsem k tomu bylo zjištění, že jen na území České republiky žije více než 30 tisíc osob, které svůj život tráví na invalidním vozíku a přesto nemají možnost koupit si specifické oblečení, sezení přizpůsobené, jako je to běžné v zahraničí na západě. Běžné oblečení většinou neposkytuje při celodenním sezení na vozíku, oblékaní a toaletě dostatečný komfort, samostatnost a pohodlí. 

Proč název ADAPTIA? Slovo adaptivní je pro Vás možná nové, stejně jako bylo na počátku pro mě. V zahraničí se však spojení „adaptive clothes“ běžně používá pro oděvy přizpůsobené na míru specifickým potřebám tělesně či jinak postižených osob. Rozhodla jsme se převzít základ tohoto slova do názvu společnosti a tím vyjádřit podstatu toho, co ADAPTIA móda dělá.

Za značku ADAPTIA

David Lukeš a Petr Oppenauer

 claudia_kalhoty