O nás

Společnost ADAPTIA móda s.r.o. oficiálně vznikla v polovině roku 2011. Impulsem k tomu bylo moje zjištění, že na území České republiky žije více než 30 tisíc osob, které svůj život tráví na invalidním vozíku a přesto nemají možnost koupit si specifické oblečení, sezení přizpůsobené, jako je to běžné v zahraničí na západ od nás. Běžné oblečení většinou neposkytuje při celodenním sezení na vozíku, oblékaní a toaletě dostatečný komfort, samostatnost a pohodlí. Rozhodla jsem se tedy vytvořit značku adaptivního oblečení ADAPTIA, která by tuto situaci u nás napravila.

Proč název ADAPTIA? Slovo adaptivní je pro Vás možná nové, stejně jako bylo na počátku pro mě. V zahraničí se však spojení „adaptive clothes“ běžně používá pro oděvy přizpůsobené na míru specifickým potřebám tělesně či jinak postižených osob. Rozhodla jsme se převzít základ tohoto slova do názvu společnosti a tím vyjádřit podstatu toho, co ADAPTIA móda dělá.

Nejtěžším úkolem byl vývoj vlastního českého střihu kalhot, který se stal základem celé kolekce. V této fázi jsem požádala o spolupráci i Ligu vozíčkářů a baskeťáky z oddílu Hobit. Tak se v testovacím týmu objevil Jaroslav Náhlík – skvělý kluk, aktivní sportovec. Stal se z něho hlavní model a kritik vývoje. V pololetí se k přidal Petr Zikmund – ten řídil dočasně ze svého vozíku veškeré aktivity na prvním e-shopu a vše co se týkalo marketingu. Moje maličkost je tu od začátku a ADAPTIA je jako moje dítě. Byla jsem u jejího zrodu, snáším její pády a vzlety a těším se na její pokroky a postupný růst. Hodně nám během prvních let pomohly děvčata z České asociace paraplegiků v Praze. Dlouho měly pod pracovním stolem krabice s naším oblečením aby mohli všichni vozíčkáři přijíždějící do Prahy vyzkoušet naše kalhoty naživo. Nedostatek prostoru náš však postupně donutil tuto službu zrušit. Stále nám však holky pomáhají s osvětou a dodnes informují o našich kalhotách své klienty v Praze i v rehabilitačních centrech. První profesionální fotky na tento e-shop s námi nafotil Jan Matoušek a nedávno přibyly nové fotky díky Zbyňkovi Sýkorovi. 

Co říct na závěr? Věřím, že adaptivní oblečení pro vozíčkáře se dá vyrábět a prodávat ve stejné kvalitě, při stejném nákupním pohodlí a v módní atraktivitě, jako každé jiné oblečení pro každou jinou cílovou skupinu – a o to svou činností ADAPIA móda s.r.o. usiluje. To je moje vize – ADAPTIA - móda, která sedí,  je dostupná, kvalitní, pohodlná a atraktivní.

Děkuji, že jste navštívili tyto stránky, a přeji Vám, abyste se v adaptia oblečení cítili dobře. 

Za ADAPTIA móda s.r.o. 

Martina Václavíková
jednatelka společnosti

 claudia_kalhoty

 

Přihlášení

Nemůžete vyplnit toto pole
 

Kontakt

Martina Václavíková
Martina Václavíková
+420 601 501 414